Překrásná Budapešť, klenot jihovýchodní Evropy

Pokud jste v Budapešti, hlavním městě Maďarska, ještě nikdy nebyli, měli byste to napravit. Nádherná architektura, bohatá historie a zajímavý jazyk vás jistě uchvátí, stejně jako zdejší přátelské obyvatelstvo maďarská kultura. Budete překvapeni cenami, které se pohybují asi na stejné úrovni jako ty české. Jaká místa byste v této metropoli měli navštívit a co byste měli o městě vědět?

řeka

·         BUDA – užijte si velký výhled na centrum města
Historické centrum města nejlépe uvidíte z městské čtvrti Buda. Právě z vrcholků parků v této čtvrti uvidíte parlament, řeku a moderní mosty i staré lávky ze čtrnáctého století. Tyto části města byly sužovány mnoha suchy, záplavami, povodněmi i požáry, přesto se zachovaly až dodnes. Pokud chcete vidět celé město, vyjeďte lanovkou k rybářské baště nad městem. Nasedněte na lanovku už na Řetězovém mostě, získáte tak nevšední rozhled na celou Budapešť.

hrad

·         LÁZNĚ – světoznámé a léčivé prameny
Pokud vyrážíte do centra maďarské kultury, určitě byste se měli zastavit i v místních termálních pramenech. Jsou to lázně Széchenyi a Gellért, které tu stojí snad osm století. za tu dobu jsou samozřejmě zmodernizovány a opraveny. Jezdí sen desítky turistů ročně, aby zde zrelaxovali tělo i mysl. Jsou tu venkovní i vnitřní bazény s různými teplotami vody, můžete si zde vybrat různé pohybové aktivity i masáže nebo kosmetické služby. Pokud chcete trochu více soukromí a méně turistů, vyrazte do Gellért, tam nejezdí tolik lidí.

kolotoč

·         NÁMĚSTÍ HRDINŮ – takový maďarský Václavák
Stejně jako v Praze je první zastávkou Václavské námětí, v Budapešti je to Náměstí Hrdinů. Je krásné a velmi staré, i proto bylo zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví programu UNESCO. Nachází se zde Dům Umění, Muzeum moderního umění, neustále tu jsou nějaké akce, trhy nebo kulturní akce a koncerty.
V Maďarsku si také můžete zajít do restaurace, která obdržela Michelinskou hvězdu, či se vydat do krasových jeskyní nebo na pinball. 

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.