Národní parky Rakouska

Rakousko toho má hodně co nabídnout, jsou to nejen zajímavé historické památky, ale především je to nádherná příroda a výhledy ze kterých se vám bude tajit dech. Za návštěvu rozhodně stojí místní národní parky.
1.        Národní park Vysoké Taury
Tento park je největším parkem ve střední Evropě a zasahuje do tří spolkových zemí Rakouska, a sice do Tyrolska, Korutan a Salcburska. Dominantou národního parku Vysoké Taury je bezesporu nejvyšší hora Rakouska – Grossglockner, ke které vede vysokohorská alpská silnice dlouhá 47,8 km a vjezd na ni je zpoplatněn. V této oblasti na vás čekají nádherné přírodní scenérie, hory, ledovce, rašeliniště, vysokohorská jezera, a především nezapomenutelné vyhlídky. V této oblasti si na své přijdou milovníci turistiky i cyklistiky.
vysokohorská silnice
2.        Národní park Gesäuse
Tento park je třetím největším v Rakousku a nabízí spousty turistických tras, díky kterým si můžete vychutnávat nádhernou krajinu plnými doušky. Nechybí ani krásné výhledy, strmé skály, horské potůčky a spousta zajímavých míst, která stojí za to vidět. V létě si v této oblasti můžete užít třeba sjezd řeky na raftu nebo kanoi. Na své si přijdou také cyklisti, a to díky široké síti cyklostezek různých obtížností, které lákají k vyjížďkám krásnou přírodou.
3.        Národní park Donau-Auen
Národní park Donau-Auen neboli Dunajské luhy se rozprostírá mezi Vídní a Bratislavou a jeho dominantou je zámek Orth. Zámecký ostrov na Dunaji nabízí poznat krásnou přírodu, a to jak faunu, tak i floru. Vynechat byste neměli ani podvodní pozorovací stanici, kde se vám naskytne jedinečný pohled při pozorování života pod vodou.
jižní tyrolsko
4.        Národní park Thayatal
Tento národní park se rozprostírá v krásném říčním údolí, kde můžete pozorovat rozmanitou faunu a floru. Tento park je nejmenším v Rakousku, o to však neméně krásným.
Ať už se vydáte do kteréhokoliv z rakouských národních parků, rozhodně vaším výběrem nešlápnete vedle a budete mít skvělou možnost vychutnat si krásy přírody.
 

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.