Co vás čeká a nemine

·         Hudba
Irové hudbu milují a mají ji v krvi. V hlavním městě narazíte na množství pouličních zpěváků a v každé pořádné hospodě hraje večer živá hudba. Nejen k poslechu, ale i k tanci. Irské tance jsou populární i v Čechách a můžete se je zde naučit na různých kurzech. Irsko je jediný stát na světě, který má ve svém státním znaku hudební nástroj. Je to harfa na modrém poli. To již samo o sobě o něčem svědčí.

bar

·         Pivo
Celosvětově známá značka, ale také jen jedna z mnoha, kterou můžete v Irsku ochutnat. Guinness. Skoro černá barva a velmi hustá pěna a nezaměnitelná chuť. Pivovar původně sídlil v Dublinu a můžete do něj vyrazit na exkurzi. Vaří se již od roku 1759. Dnes je to ale gigant, který vyrábí své produkty po celém světě.  A ano, není to jen shoda jmen. Guinnessova kniha rekordů se značkou přímo souvisí.

irsko

·         Whisky
Další alkoholický nápoj, který si nemůžete nechat v Irsku ujít.  Je třikrát pálená a nenajdete v ní kouřový tón, jako v té skotské. Je jemnější. V současnosti existují v Irsku čtyři palírny, které dělají několik různých značek whisky. V Dublinu si můžete vyrazit například na exkurzi do staré palírny Jameson. Na baru si nechte ukázat, jak se dělá pravá irská káva. S patokem, který dostanete v našich restauracích, to nemá nic společného. K u nás nejznámějším značkám patří Bushmills, Kilbeggan, Jameson, Tullamore Dew a The Tyrconnell.

·         Osel
Oblíbený domácí miláček, na kterého všude narazíte. Jsou rozkošní.

·         Keltský kříž
Původně pohanský symbol, který kombinuje kříž s kruhem. Dnes si ho můžete zakoupit v podobě šperku a narazíte na něj po celém Irsku, hlavně u kostelů a na hřbitovech.

hospoda

·         Kamenné zídky
Táhnou se celým Irskem, některé zborcené, jiné opravené nebo nově postavené. Oddělují pozemky a pastviny.

·         Vřes
Nejtypičtější rostlina Irska, kterou zde najdete v mnoha barvách.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.