Každý Čech alespoň jednou do Tater


Podle tištěných průvodců snad není mezi Čechy jediný dospělý, který by nenavštívil Vysoké Tatry.Možná, že mají pravdu. Ani já neznám nikoho, kdo tuto oblast ještě nenavštívil.
o   Vysoké Tatry tvoří dvacet pět štítů, které mají více než dva a půl tisíce metrů nad mořem.
o   Možná si ještě ze školních let vybavíme nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Je jím Gerlachovský štít, který měří dva tisíce šest set padesát pět metrů.
o   Jestliže se dopravíte na observatoř na Lomnickém štítě, můžete ho obdivovat z výšky.

Dopravit se sem můžete dvěma způsoby
1)     Pěšky s horským průvodcem.
2)     Lanovkou ze Skalnatého plesa.

Pokud máte rádi romantiku a dobrodružství, můžete na Lomnickém štítě i přespat. Je tu ale určité omezení. Mají tu jen dva pokoje, a tudíž je potřeba ohlásit rezervaci hodně dopředu. Ten zážitek za to prý rozhodně stojí.
·        Odejdou poslední turisté, odjede poslední lanovka a jen tu jen noční obloha, hory a Vy.
Nemusíte se ale bát, že tu zůstanete naprosto opuštěni. Personál, který pracuje na Lomnickém štítě, Vás neopustí. Dostanete luxusní večeři v neméně luxusní kavárně.

Tajemný hrad Orava

Pokud nejste tolik nároční, můžete přenocovat v některé z vysokohorských chat. Průvodci doporučují ochutnat místní specialitu – „parené buchty“.
–         Žádnou absolutní novinu ale nečekejte.
–         Jsou to ovocné kynuté knedlíky, velice podobné těm našim.

Milovníci historie a starých památek by určitě neměli vynechat Oravský hrad,který se majestátně tyčí nad řekou Oravou. Jestliže vyšlapete mnoho schodů, dostanete se na obranou citadelu – nejstarší část hradu, která tu stojí už od třináctého století. Součástí hradu je i Turzovský palác, který vlastnil Juraj Turzo. Jestliže je Vám to povědomé, nemýlíte se. Juraj Turzo je známý z procesu s Alžbětou Báthory, zvanou čachtická paní. Tajemno hradu Orava využili roku 1922 filmaři, kteří zde natočili film Upír Nosferatu.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.