Nechte si váš život, buďte offline


Taky si uvědomujete, že celý den, někdy i noc, vám pořád svítí displej? Počítače, tablety, mobily, je toho všude moc a dnes s tím lítají ven i malé děti. Proč, mají lidi potřebu všechno o svém životě sdělovat online? Kde, s takovým přístupem budeme za několik let?


        realita


Ve skutečnosti si mnozí z vás nepřipustí nikoho k tělu. O své tajemství se nedělíte ani s nejbližšími. Mnohdy s nimi ani nemluvíte, protože jaksi zjišťujete, že není o čem. Společnost přesvědčujete o tom, že jste dokonalí a spořádaní. Snažíte se být takoví, jací vás chtějí mít ostatní. Přetvařujete se, že vše co děláte je upřimné a nezištné. A pak se doma utápíte v tom, že vás tato realita ničí. A máte potřebu před ní někam zavřít dveře.
moderní nutnosti


        virtuální svět


Hledáte útočiště ve světě života online. Víte, že tady můžete být kýmkoliv, to jaká je pravda není vůbec důležité. Můžete lhát, žít jiným životem a třeba i lépe. Nacházíte štěstí v něčem, co není skutečné a zamotáváte se v tom víc a víc. Naplňuje vás tento způsob komunikace a sdílení, přitom víte, že je to fikce a nechcete si to jenom přiznat.


online i v přírodě

Žijte život, neutíkejte před ním, protože máte jenom jeden pokus


Vzpomínáte na svět, kdy lidi museli někam jít, aby se vůbec mohli potkat? Pamatujete si na to, že pokud člověk nepromluvil, tak nic nevěděl? Že ne? Tak v tom případě v tom lítáte až po uši. Nebuďte ve stádu, vystupte z řadu a začněte žít to, co vám uniká koukáním do displeje mezi prsty. Venku je svět, který nabízí všem kousek štěstí, pokud němu půjdete naproti. Nechte „chatování“ stranou a běžte s přáteli mluvit. Vždycky se najde o čem a o všem. Pokud si nemáte s někým co říct, nedá se říct, že je to váš přítel. Vymažte si ho ze sítě a hledejte venku skutečné přátelé, na které se dá spolehnout. To, jak moc je to důležité, oceníte v situace, která vám ukáže, že i když budete cítit beznaděj a depresi, vždy je tu člověk, který za vámi bude stát a podrží vás.


© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.