Letíme vpřed neuvěřitelnou rychlostí, lidé se hroutí, firmy prodávající antidepresiva mají žně, ale hlavně, že jsme online.

To je trošičku nadsázka, ale je v tom i více než jen zrnko pravdy. Promysleme si krásy toho, že jsme neustále na příjmu.
–          Ať děláme, co děláme, vždy se k nám dostane zpráva
–          Ať jsme, kde jsme, máme-li signál, zprávy nezadržíme
–          Ostatní lidí nemají problém nám napsat, když svítí zelená tečka, protože to znamená, že jsme přihlášení
–          Nemají ale ani problém napsat, když nesvítí, protože to nás přeci nevyruší, ať si jsou třeba dvě ráno
–          Víme o sobě navzájem spoustu věcí, mnohem více než o sobě lidé věděli dříve
–          Víme i to, co nevíme
–          Můžeme v reálném čase sdílet své zážitky na velké vzdálenosti
–          Můžeme být neustále ve spojení
–          Dokud nevypneme internet, budeme ve spojení
–          Jsme vidět, existujeme, žijeme…
v režimu offline
V každém výroku se skrývá pro a proti a je tomu tak zcela záměrně. Málokdo si totiž uvědomí, že když nemá co dělat, tak rozesílá zprávy a krátí si tím svůj čas. Ten, komu zpráva ale přijde, třeba nemusí být v situaci, kdy by si s vámi chtěl psát. Jenže už tu zprávu rozkliknul, a tak ze slušnosti odpoví. Kolik asi lidí napíše: „Hele, teď jsem na dovolený, ozvu se až se vrátíme.“ Co myslíte?
internet u kávy

Klady mohou být i zápory

To, co je pro nás dobré a výhodné, se velmi snadno může změnit na nepříjemné a nepohodlné. Chcete, aby vám stále někdo psal? Chcete, aby po internetu kolovali vaše fotky a viděl je kde kdo? Neustále být online je krásné, ale kde v tom kolotoči najdete čas na odpočinek? Jak moc je vaše činnost roztříštěna na malé kousky tím, že neustále někomu odpovídáte na zprávy? Kolik toho o sobě napíšete někam, kde ani nevíte, kdo si to přečte?
citron v puse

Být online a být offline

Naučte se odpočívat a relaxovat.
Pokuste se vymezit si čas pro sebe, kde vás nebudou moct rušit věci, které nejsou ve vaší bezprostřední blízkosti. Neodpovědět ihned na zprávu není zločin. Pokud něco řešíte, pokuste se na to zcela soustředit a odstínit vnější vlivy. „Jak se máš, nemám co dělat, pojďme si psát!“ A pokud máte s někým něco na práci, místo psaní zpráv a dlouhosáhlému vysvětlování krátkými zprávami, co takhle prostě si zavolat a vyřešit to za deset minut.
Pokud se nenaučíte odpočívat, kdo ví, za jak dlouho budete zobat prášky i vy…

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.