Začátky Bitcoinu nebyly snadné!

Bitcoin je zcela anonymním platebním systémem a zcela nejznámější kybernetickou měnou současné doby. Vliv této měny na celosvětovou ekonomiku stále narůstá.
Tuto měnu není nutné jistě nijak zvlášť představovat. Výraz Bitcoin znají snad všichni, i ti, kteří se o kybernetické měny nezajímají. Pokud pomineme možnosti využití této měny, jako je placení, nelze zapomínat na to, že je Bitcoin využíván i jako investice. Samozřejmě v tom případě zde hraje velkou roli právě kurz. Jak těžké to měl Bitcoin na svém počátku?
2010
rozpad mince
V roce 2010 byla tato měna záležitostí několika nadšenců a jeho hodnota byla nízká, tedy i kurz. Průměrně v tomto roce byla hodnota jednoho Bitcoinu asi 0,06 USD. Samozřejmostí bylo, že počátky obchodování touto kryptoměnou nebyly snadné a provázelo je několik zajímavých události. Například to, že Saroshi vytěžil přes jeden milion Bitcoinů (BTC) a ty stále ale zůstali ve stejné peněžence. Druhou zajímavostí v tomto roce bylo, že si uživatel Laszlo koupil za 10 000 Bitcoinů pizzu.
2011
Hned o rok později pak měna zažila svůj první boom. Počátkem roku se kurz pohyboval okolo 0,29 USD, což je téměř pěti násobné zvýšení své hodnoty oproti roku 2010. Zvýšení hodnoty bylo pravděpodobně zapříčiněno tím, že vzniklo nelegální tržiště Silk Road, kde se dalo za BTC pořídit snad vše, co vás jen napadne. Na samotném vrcholu této éry pak vyšplhala hodnota Bitcoinu až na 32 USD. Samozřejmě později opět klesl na hodnotu 10 USD a s napadením burzy Mt. Gox jeho pád stále pokračoval.
mince bitcoinů
2012
Začátkem tohoto roku byla hodnota přibližně 6 USD, což byla poměrně stabilní hodnota. Stabilitu kurzu však velmi narušovaly útoky na tuto měnu. Například byl napaden server Linode, ze kterého bylo odcizeno 46 tisíc Bitcoinů. Pro informaci bylo do dnešního dne odcizeno celkově tolik BTC, že byste je mohli směnit za více než čtyřicet miliard korun českých.  Koncem roku 2012 pak přišlo snížení počtu Bitcoinů za jeden vytěžený blok, a to o celou polovinu. Tedy z celkem padesáti na pouhých dvacet pět. I přes to se v průběhu roku zájem o měnu zvyšoval a hodnoty kurzu byla na konci roku téměř dvojnásobná proti stavu na začátku roku.

© 2020 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.