Bazény do země disponují mnoha výhodami

Lépe to vypadá

Zapuštěnému bazénu nemůže konkurovat bazén nadzemní, zejména z estetického hlediska. Když si postavíte bazén z plastové fólie, jejíž životnost je velmi dlouhá, a nádrž bude posazena např. na zpevněném trávníku, bude bazén výrazně dominantní, ale rozhodně na vás nebude působit přirozeně. Bazény zapuštěné do země jsou na tom výrazně lépe, bude vám připadat, že do vaší zahrady patří, že jsou její přirozenou součástí, a že jsou také součástí objektu, který na vaší parcele stojí, např. rodinného domu, chaty, chalupy atd.

klobouk na hladině

Můžete do vody i skákat

Skoky do vody patří k úžasné zábavě u řeky, u rybníka, na veřejném koupališti, na přehradě, v zatopené pískovně a samozřejmě i u zapuštěných bazénů. Můžete se před skokem do vody klidně rozběhnout. Toto vám samozřejmě nepůjde u nadzemního bazénu již ze samotné podstaty, že se vstup do bazénu nachází tam, kam musíte nejprve vystoupat po schodech.

hladina bazénu

Lehátka a občerstvení

Představte si situaci, že se povalujete na lehátku na hladině bazénu, relaxujete a sluníte se, a za pár minut zatoužíte po občerstvení, které jste si nachystali před vstupem do vody. Připravili jste si na servírovací podnos ovocný džus, minerálku, sendviče a sladké zákusky a podnos jste si položili k okraji bazénu.

U zahradního bazénu zapuštěného velmi snadno doplujete na lehátku k jeho okraji, kde se nachází podnos s občerstvením, a začnete z lehátka uzobávat. Nemusíte se ani zvedat a měnit polohu, obsloužíte se sami, bez cizí pomoci, a nemusíte kvůli tomu ani vstávat a vylézat z vody.

U nadzemní nádrže nebudete mít podnos s občerstvením položený v blízkosti vodní hladiny, ale naopak se bude nacházet někde opodál, anebo přímo vedle bazénu na zemi. V obou případech musíte bazén opustit, vstát z lehátka, vlézt do vody a vystoupat a slézt po schůdcích, takže o nějakém komfortu nelze vůbec hovořit.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.