Zdravé snídaně pro lepší start do nového dne

Tipů na zdravé snídaně není nikdy dost. Zdravá výživa se točí všude kolem nás a určitě jste slyšeli názor na to, že snídaně je základ dne. Pokud vám vyhovuje ráno snídat, je to úplně v pořádku a měli byste si vychutnat co nejlepší snídani.

Ovšem pokud hubnete, je jasné, že budete volit raději zdravější varianty snídaní, tedy takové, které mají nižší obsah kalorií a rozumný obsah bílkovin, sacharidů i tuků. Pojďme se podívat na nějaké tipy na zdravé snídaně.

Vaječný sendvič

Máte rádi vejce? Vaječný sendvič je ideální způsob, jak začít nový den. Vezměte si dva plátky toustového chleba, opečte je do křupava, namažte třeba žervé, nebo jiným krémovým sýrem, přidejte šunku pro extra porci bílkovin a uvařte si vejce natvrdo. Ty pak nakrájejte na kolečka a dejte na šunku. Přiklopte druhým chlebem a váš sendvič je hotový.

ovesná kaše

Ovesná kaše

Zdravá klasika, která vám dá díky vysokému obsahu sacharidů dodá spoustu energie pro start do nového dne. Pro nízkokalorickou variantu můžete vločky uvařit ve vodě, ale pokud je uvaříte v mléce, dosáhnete více krémové a lahodnější chuti. Ohřejte si mléko v malém kastrůlku na sporáku, přidejte ovesné vločky a za stálého míchání je povařte, až vznikne kašovitá konzistence. Osladit kaši můžete třeba medem, čekankovým sirupem nebo nějakým sladidlem. Přidejte oblíbené ovoce, ořechy nebo kousek hořké čokolády.

jogurt

Jogurt s ovocem

Lehčí snídaně plná bílkovin je velmi jednoduchá. Smíchejte jogurt, nejlépe řecký, s medem a poté už si do něj přidejte to, co máte rádi nejvíce. Skvělá je například kombinace jablek, medu a skořice. Pro lepší chuť můžete jablíčka předtím s medem opéct na pánvi. Nezapomínejte, že pro hubnutí je důležitý i pitný režim. Pokud máte rádi kávu, nejspíš se jí ráno nevzdáte, ale zkuste ji třeba, alespoň občas, vyměnit za šálek nějakého kvalitního čaje.

Zázvor

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.