Zpožděný vývoj miminka


Od narození miminka musíte navštěvovat pravidelně pediatra, zpočátku častěji, aby sledoval jeho vývoj. V případě jakýchkoliv odchylek nebo nesrovnalostí ve vývoji pak pediatři často odesílají miminko na doporučenou fyzioterapii a rehabilitaci rehabilitaci, kde pomocí speciálních cvičení dochází ke srovnání odchylek ve vývoji.

fyzioterapie

Co se u miminek od narození sleduje ohledně jejich vývoje:

·         Pasení koníků a držení hlavičky

·         Přetáčení na bříško

·         Pérování na kolínkách

·         Lezení

·         Chození kolem nábytku

·         První kroky

VOJTOVA METODA

V případě opožděného vývoje miminek se v mnoha případech s děťátkem musí zavčasu začít cvičit tzv. Vojtova metoda. A o co se vlastně jedná? Jedná se o soubor cvičení určených pro děti s pohybovými poruchami nebo právě v případě různých opoždění a odchylek ve vývoji. Vojtova metoda se zakládá na dvou typech terapií, a sice – reflexní plazení (cvičení v poloze na břiše) a reflexní otáčení (cvičení v poloze na zádech). Cvičení probíhá doma nejlépe 4x denně 5-20 minut a pravidelně se dochází na kontroly k odborníkovi, který posoudí vhodnost dalšího typu cvičení a případné pokroky ve vývoji dítěte. Často se stává, že miminko během cvičení Vojtovy metody pláče, což může řadu rodičů od cvičení odradit. Není to ovšem z důvodu toho, že by cvičení děťátko bolelo, ale spíše proto, že je mu znemožněn během nějaké doby pohyb.

miminko


Častokrát se takové cvičení a návštěvy u specialisty mohou zdát zbytečné, věřte ale, že pediatr to myslí s vaším děťátkem dobře a nechce nic zanedbat. Odchylky ve vývoji pediatři zkoumají podle tabulek, ve kterých se udává, co by děťátko, v jakém věku mělo umět. Pravidelným doporučeným cvičením a návštěvami u specialisty se dostane vašemu děťátku maximální potřebné péče a uděláte tak všechno nejlepší pro jeho zdravý a správný vývoj.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.