Výběr nové postele

Konstrukce
První věcí je rozhodnout se, pro koho je postel určená a jak často ji budete používat. Mladší lidé můžou mít již klasickou postel, ale i zde dbejte na dostatečnou kvalitu. Pro dospělé a zejména starší osoby se určitě vyplatí vyšší postel a hlavně matrace, protože pomůže ke zlepšení jejich zdraví, a hlavně celkového pohyblivého aparátu. Pokud na ní budete spát každý den, tak zde rozhodně nešetřete peníze.
spánek v posteli
Ovšem pro nějaké občasné přespání na chatu bude postačovat i něco levnějšího a nemusíte si s tím lámat hlavu. Nejčastěji se kupují postele z masivu. Jedná se o pevné tvrdé dřevo, jenž má vysoce dobrou stabilitu. Také velice dobře odolávají vysoké vlhkosti či kolísání teplot. Samozřejmě zde máme měkké dřevo či lamino, ale to nikdy nedosáhne takové kvality a pevnosti jako masiv. Tyto levnější řešení volte například na již zmíněnou chatu. Můžete zakoupit i kovový rám, jenž s dobrým nátěrem je doslova nesmrtelný. Ale nehodí se úplně všude, takže je to spíše taková specialita. Posledním typem jsou méně časté čalouněné postele. Ty mají velkou výhodu v obsáhlém úložném prostoru. Volte také dostatečný rozměr. Šířka je nejčastěji 90 cm a délka 200 cm. Samozřejmě vzhledem k místu se vyrábí i různé výjimky.
snídaně v posteli
Matrace
Rozměry jsou jasně dány rozměrem postele. Dále se přesuneme k její výšce. Pokud máte problémy se zády či páteří a nejste již nejmladší, tak se rozhodně vyplatí zvolit alespoň 20 cm. Normálnímu člověku postačí i 15 cm. Asi vůbec nejdůležitějším parametrem je tvrdost. Zde ale nemůžeme určit danou tvrdost, protože každému vyhovuje něco jiného. Nejvíce prodávané jsou střední tvrdosti, což je takový zlatý střed a vyhovuje i při ležení ve více polohách. Když budete mít manželskou postel, tak by si měl vybrat každý z páru svou matraci, protože koupit stejnou jen kvůli jednotnosti často jednomu či druhému nevyhovuje.

© 2020 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.