Sáčky se zipem patří do základní výbavy vodáků

Blíží se toužebně očekávané období dovolených a vy stále nemáte jasno, jak vaší dovolenou pojmout? Rádi bychom vám navrhli řešení, které sdílí celá řada lidí v České republice, a to každoročně. Připravují se na něj již několik měsíců předem, chystají potřebné vybavení a rozhodují se, kterému říčnímu toku dát přednost. Ano, tušíte správně, máme na mysli vodáky, kteří vyplouvají na horní toky našich nejznámějších řek. Tato koncepce volných dnů má hned výhod, zejména jste maximálně soběstační a nejste závislí ani na hotelích či penzionech, ani na postupech cestovních kanceláří, kdy si nejste jisti, zda cestovka skutečně dodrží své sliby.

laminátové kánoe

Vyrazit na vodu lze kdykoli, i mimo hlavní sezónu, kempy bývají k vodákům přívětivé a stále platí, že mezi vodáky nenajdete mnoho problematických individuí, zpravidla si lidé vychází vstříc a pomáhají si, mnohdy se tu navazují i nová přátelství.

kánoe na řece

Pamatujte v první řadě na balení věcí

Přípravy k odjezdu na vodáckou akci se opírají zejména o soupisku věcí a jejich důkladné balení. Vodáci používají pro balení věcí lodní vaky či plastové barely, ovšem k tomu je vhodné využít i další pomůcku – sáčky se zipem. Ty zajišťují dvojitou pojistku před průnikem vody a vlhkosti do balených předmětů. Zejména to platí pro oděvy, některé potraviny a potravinové suroviny, hygienické potřeby a citlivé elektronické přístroje, jako jsou mobily či tablety.

Výhodou sáčků na zip je jejich nízká cena a velmi široké rozpětí velikostí a tloušťky materiálu, máte v tomto směru značné možnosti, v podstatě téměř neomezené. Velkým plus je i jejich nízká hmotnost, nepotřebujete tedy s sebou do kempu brát žádné plechové a plastové krabičky a dózy, které zbytečně zabírají místo a zvyšují užitnou hmotnost vašeho plavidla.

Spolehlivý je i uzávěr sáčků, který dokonale chrání jeho obsah, a je prakticky nemožné, aby se sáček v nevhodnou chvíli samovolně otevřel, pokud je bezpečně uschován uvnitř barelu či lodního vaku.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.