Proč dnes již příliš nevidíme vestavěné skříně

Jednou ze základních věcí, které najdeme v každém domově, je nábytek. Jeho běžnou součástí jsou pak i skříně, a není divu. Jedná se o něco, kam můžeme uklidit svoje věci, aby nám nijak nepřekážely. Navíc mohou i velmi dobře doplňovat celkový vzhled místnosti.

Je tedy jasné, že jich existuje velké množství typů a druhů, ať už co se týče materiálu, tak i tvaru nebo velikosti. Některé jsou pak samozřejmě populárnější než jiné. I zde však úřaduje móda, a co bylo „in“ ještě před deseti lety, je dnes považováno za zastaralé.

vestavenaskrin1

Typickým příkladem mohou být vestavěné skříně. Ty jsme dříve běžně našli prakticky v každém panelákovém bytě. Umístěny byly především ve vstupní chodbě bytu, kde sloužily jako úložiště pro bundy. Dnes je však již tak často nenajdeme.

Je to způsobeno především daleko větší individualizací bydlení. Dříve byly byty stavěny prakticky podle jedné formy, což mimo jiné znamená, že i výklenky měly stejné rozměry. Tyto vestavěné skříně se pak daly hromadně vyrábět, čímž se jejich cena značně snížila.

V dnešní době se však mnohem více prosazuje individualita. Byty jsou rekonstruovány tak, a každý z nich je unikátní. A to se týká i rozměrů výklenků. Hromadná výroba vestavěných skříní, která značně snižovala jejich cenu, již tedy není dost dobře možná.

vestavenaskrin2

Samozřejmě si je můžeme pořídit i dnes, avšak je potřeba počítat s tím, že nám bude muset být s největší pravděpodobností vyrobena na míru, a to rozhodně není levná záležitost. Zdaleka ne každému se tak chce do toho investovat.

Většinou se tedy do výklenků umisťují buď poličky, nebo běžné skříně s tím, že bude nahoře a někdy i po stranách volný prostor, že nebude pasovat naprosto přesně.

Pokud i vy stojíte před rozhodnutím, jaký nábytek si pořídit, je dobré se předem rozmyslet a vše si naplánovat. Tak budete mít jistotu, že se k sobě všechny věci budou hodit, a výsledný dojem bude skutečně dobrý – a to je to nejdůležitější.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.