Pergola promění váš dům v živoucí ráj


Pokud je součástí vašeho domku či chaty zahrádka, vůbec nezáleží na její velikosti: trávit na ní čas určitě chcete, ať už jen tak pro oddech po práci a kocháním se přírodou a čerstvým vzduchem, tak účelově třeba pro setkání s rodinou a přáteli. I na té nejmenší zahrádce si zasloužíte pohodlné sezení, kde je možné si v klidu vypít kávu a rozpálit gril. Pro klasické zastínění od přímého slunečního svitu by běžně stačil slunečník, pokud však toužíte po řešení, které zvelebí exteriér vašeho domu, propojí vás s přírodou a zároveň vás bude chránit kromě slunce i před větrem, určitě se poohlédněte po stylových pergolách.

Pergola do zahrady

Pergola může i plně nahradit altánek či zastřešenou terasu, protože je možné rostlinné prvky kombinovat s pevnou krytinou či závěsy. Pergoly mohou stát samostatně jako subtilní doplněk zahrady – jejich instalace je jednoduchá a zahradu krásně rozčlení.

Proti tomu pergoly k domu mají skvělou vlastnost propojit interiér s exteriérem. Váš dům tak získá další obytnou místnosti navíc a zahrada více splyne se samotným domem. Kvalitní pergola s pevnou střechou a hustým porostem pnoucích rostlin prodlouží sezónu vhodnou k posezení venku i o několik měsíců: před větrem jste uvnitř chránění a o tepelný komfort se postará teplá deka, oheň z krbu či grilu, nebo malý přímotop.

Pergola k domu

Pergola však nemusí být upnuta pouze k domu, je možné ji postavit k jakékoliv zdi, třeba té, co slouží jako plot, či například ke garáži. Vaše zahrada tak dostane více romantický vzhled, který již nezkazí ani tak strohé stavby, jako bývají právě garáže, některé prefabrikované zahradní domky na nářadí, či betonové ploty. Popínavé rostliny mohou svou “mateřskou pergolu” snadno přerůst a vydat se i po zdech staveb, ke které jsou připojeny, což dodá vaší zahradě dojem celistvosti. O kráse, která nadchne všechny návštěvníky, ani nemluvě.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.