Hodinky s vodotryskem


Je to víceméně jediný šperk, který snad každý muž snese. I ti, co nenosí ani snubní prsten, nosí většinou hodinky. Můj děda měl celý život jedny a patřičně si je hýčkal. Dnešní moderní muž jich má většinou několik, pro každý účel jiné. A podle toho se liší i funkce, kterými disponují. Dnes se na hodinkách totiž nesleduje jen čas. Kolikrát ani sám majitel neví, co jeho hodinky vlastně všechno umí. Výběr je obrovský a ceny velmi různorodé. Je to oblíbený dar k výročí, kulatinám, odchodu z práce a podobně. Ale trefit se při dnešní nabídce chlapovi do jeho vkusu, to zas tak jednoduché není.
kapesní hodinky.jpg

Typy hodinek podle účelu

Obecně bychom je mohli rozdělit zhruba do tří skupin, které se mohou ale vzájemně prolínat.
·         Do společnosti
Obvykle elegantní, decentnější a méně robustní hodinky a koženým řemínkem. Ručičkové bez zbytečných funkcí navíc. Jde nám u nich hlavně o sledování času, případně data.
·         Do práce
Tady záleží hodně na tom, jaké povolání nositel má, zda hrozí nějaké mechanické poškození nebo ne. Může se jednak jak o ručičkové, tak o digitální hodinky, robustnějšího vzhledu, s koženým nebo kovovým řemínkem a s rozličnými funkcemi podle požadavků nositele. Dost podléhají současné aktuální módě.
·         Na sport a volný čas
Tady se jedná převážně o hodinky, u kterých sledujeme hodně jejich přídavné funkce. Mohou ukazovat tlak, výšku, hloubku, teplotu, rychlost, vzdálenost a další věci, které při sportu potřebujeme určit. Měly by být z odolného materiálu s tvrdým sklem, voděodolné. Jsou speciální pro potápěče, horolezce, cyklisty a další sportovce.
ručičkové hodinky.jpg
Hodinky mají různý typ napájení, je třeba si vybrat, co nám nejvíce vyhovuje. Mohou být na baterie, ručně natahovací, na solární napájení nebo využívají k nabíjení pohyb lidské ruky. Proto je třeba je i pravidelně nosit. Hodinky rozhodně nejsou od toho, aby ležely někde schované v krabičce. Mají být vidět a mají sloužit.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.