Filtrace k bazénu

Čištění vody

Jistě chcete, aby Vaše voda byla hezky čistá. K tomu je právě zapotřebí mít správnou filtraci, protože skrz ni prochází voda a stará se nám o to, aby se zde nepořádek zachytil a už se znovu nedostal do vody. Pochopitelně v bazénu je spousta vody, která musí projít tímto systém, a to několikrát za den, aby skutečně účinnost byla dobrá a nečistoty nás netrápili.

bazén u hotelu

My jí můžeme pomoci tak, že se budeme před vstupem do bazénu sprchovat a po jeho použití na něj dáme plachtu. I tak je zapotřebí, aby vzhledem k množství vody měla dostatečný výkon. Co se týče zapojení, tak jej může provést profesionál, ale pokud jste zruční a budete pečlivý, tak to v řadě případech můžete zvládnut sami. Připojení bývá řešeno přes skimmer, protože takto je voda nasávána z hladiny, kde je větší část nepořádku. Samotnou filtraci dejte do bezpečné vzdálenosti a správně zapojte všechny hadice. Následně je filtr potřeba zalít vodou a vše vyzkoušet.

Příslušenství

Zapojení přes hadice je pohodlnější, protože ty si můžeme natočit, jak se nám zachce a upevňují se snadno přes objímky. Zapojení se dá řešit také přes potrubí, které je pevnější, ale kromě pouhých trubek je zapotřebí koupit kolena a podobně. Spojování trubek tohoto plastového materiálu se dá realizovat tak, že se obě části nahřejí a nasunou do sebe, což není nic komplikovaného.

plastová trubka

Aby voda nikde neunikala, tak je potřeba těsnost celého systému. Kdyby z nějakého důvodu třeba zbyl nějaký otvor v bazénu či filtraci, který nevyužijeme, tak je potřeba jej zaslepit. K tomu se využívá PPR Montážní zátka 1 Chlorito, která nepropustí ani kapku, protože otvor skvěle utěsní. Stojí pouhých 5 Kč, takže z finančního pohledu je to srandovní částka. Ovšem z praktického nám může hodně pomoci. Zátek se prodává více, což záleží na jejich velikosti. Je vyrobena z typického plastu pro potrubí k rozvodu vody, takže s ním není žádný problém.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.