Afrika dostupně a pohodlně – Kapverdské ostrovy

Souostroví leží u břehů západní Afriky, jmenovitě Senegalu. O sluníčko se bát nemusíte, teploty se celý rok pohybují okolo 20°C. Jedná se o oblast suchých tropů, déšť je pro místní spíše svátek. Od prosince do června více fouká, fandíte-li některým vodním sportům (surfing, kitesurfing), můžete toho využít.
slunce nad mořem
Na Kapverdy se letí sedm hodin. Když přistanete na některém z ostrovů, je už trochu problematické cestovat na ostatní. Létají tu sice pravidelné linky, ale lety nejsou úplně levné a lodní doprava je zase nespolehlivá.
Nicméně na vybraném ostrově vám nejspíš nic chybět nebude. Pláže jsou dlouhé,  nejdelší má jedenáct kilometrů, a mají skutečně exotické kouzlo. Moře je jako akvarium s tyrkysovou, křišťálově čistou vodou a africké slunce pálí po celý den. Vyskytují se tu velké mořské želvy a až tisíc druhů různých ryb.
Hotely mají evropský standard. Ostrov Sal je nejvíce „kolonizován“ turistickým ruchem, jsou tu luxusní čtyřhvězdičkové i pětihvězdičkové hotely přímo na pláži. Hlavní město Espargos má západního ducha, mísícího se s místním koloritem a vytvářejícího směs gastronomie, zábavy i poznání.
Naproti tomu ostrov Boa Vista je vhodnější pro ty, kdo hledají nedotčenou přírodu, písečné pláže plné dun. Hotely na pláži neleží, dá se na ně ale dojet ze vzdálenosti několika kilometr. města jsou v rámci možností (stále jste v Africe), klidná a čistá. Nebezpečí se bát nemusíte. Před odletem je třeba zkonzultovat s lékařem očkování a zjistit, jaká tato země vyžaduje (protože rozhodnutí místních orgánů se může změnit). Obecně ale žádné zvláštní očkování mít nemusíte.
Na ostrovech se dá udělat výlet, ostrovy jsou sice malé, ale zažít se dá ledacos.
mořská želva
Pokud vám nechybí dobrodružný duch, ostrov, na kterém trávíte dovolenou, se dá objet i půjčeným autem nebo na skútru. Vyjde to zhruba na polovinu co zájezd od cestovní kanceláře. Předložíte jen řidičák a pas, platit se dá v Eurech i místní měně. Všude se domluvíte anglicky, někdy i francouzsky a italsky, přestože úředním jazykem je portugalština.
 
Kapverdy jsou určitě zajímavou destinací a stojí za to se o nich dozvědět víc.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.