Zázrak jménem ashwagandha

Rostlina jménem ashwagandha zatím není pro mnoho lidí velmi známou. Jedná se o ájurvédskou bylinu známou již více než 4000 let. Díky velkému rozsahu chorob, se kterými zvládne zatočit, získala přízvisko indický ženšen, další známé označení je zimní třešeň, chcete-li latinský název – Withania somnifera. Ve středověku byla známá coby omlazující tonikum, později se přišlo na její posilující účinky, takže se spektrum jejího použití rozšířilo. Dnes se řadí mezi adaptogeny, což znamená, že tělu poskytuje všeobecnou odolnost vůči nemocem.přírodní léčebné pomůcky
A na co všechno ji můžeme použít? Léčí se s ní nemoci dýchací soustavy jako astma či bronchitida, dále artritida, cukrovka a dokonce rakovina. Podporuje léčbu kandidózy, revmatismu, zánětů, nevolnosti, působí proti stresu, jako sedativum, proti křečím a nádorům. Mozku pomáhá zapamatovat a uchovat si nové informace, zpomaluje proces stárnutí, působí při kardiovaskulárních onemocněních, snižuje krevní tlak a celkově podporuje imunitu.
V poslední době se navíc mluví o jejích schopnostech při léčbě neplodnosti a celkově prý zlepšuje sexuální apetit. U mužů dosahuje nečekaných výsledků při léčbě neplodnosti. Pro plodnost u mužů jsou totiž důležité hormony testosteron a luteinizační, které pomáhá zvyšovat. Ani ženy nepřijdou zkrátka, pozitivně působí na jejich sexuální život v tom smyslu, že jim navrací chuť k sexu, trpí-li nějakou sexuální dysfunkcí.kořeny ženšenu
A jaké další účinky můžeme od ashwagandhy očekávat? Účinné tonikum vyrobené z této rostliny vyživuje a regeneruje organismus, harmonizuje tělo a vyživuje tkáň (hlavně svaly a kosti). Dále pomáhá čistit krev a zvyšovat počet krvinek, protože rostlina sama obsahuje železo. V krvi se mu také daří snižovat hladinu cukru. Sportovcům pomáhá chránit svalovou hmotu.
Pro své silné účinky není rostlina vhodná pro těhotné ženy, děti ani pro lidi s poruchami štítné žlázy. A ani zdraví jedinci by neměly překračovat doporučené denní dávkování, které povoluje maximálně https://hokej.idnes.cz/hokejovy-tym-necekanych-finalistu-dt2-/ms-hokej-2006.aspx%3Fc%3DA060522_102947_ms-hokej-2006_no dva šálky čaje z této silné byliny denně.

Posted in Nezařazené

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.