Proč je revize vzduchotechniky nezbytná

Připadá vám revidování klimatizací zbytečný přepych nebo vyhozené peníze? Zdá se vám, že máte-li doma nově nainstalovaný splitový systém, že máte vystaráno, a že vás v létě bude chladit a na podzim přitápět sám od sebe, jako perpetum mobile? V zásadě žádné perpetum mobile neexistuje díky tomu, že veškerá hmota podléhá opotřebení a erozi, což si jistě uvědomujete třeba v souvislosti s automobilem. Když budete zkrátka stále jen jezdit autem bez patřičné údržby a nebudete dbát rad odborníků, kdy měnit pneumatiky, kdy brzdovou kapalinu, motorový olej včetně filtru nebo rozvodový řemen, nedopadne to s vámi zřejmě dobře.

klimatizace v kanceláři

U revizí vzduchotechniky se lidé setkávají s různými potížemi, jejichž včasné odhalení může předejít i vážným událostem.

Co kdybyste vyhořeli – napadlo vás někdy, že nakumulovaný prach v klimatizaci může způsobit požár? V některých provozech, např. v potravinářské výrobě, se může prachová směs spolu s mastnotou stát dokonce výbušná a překvapení lidé pak z toho mohou být natolik v šoku, že se mohou domnívat, že jde o sabotáž a podobný násilný trestný čin. A přitom to mohla způsobit pouze nedbalost. Kdyby se vzduchotechnika pravidelně kontrolovala a čistila, nic takového by se nestalo.

splitová klimatizace

Víte. Co dýcháte? Někteří odborníci z odvětví medicíny varují v mediálních zdrojích před podceňováním větrání. Pokud dlouho sedíte např. v kanceláři za uzavřeným oknem, a spolu s vámi malou místnost sdílí tucet dalších kolegů, může se vám po několika hodinách udělat nevolno, rozbolet hlava, a to díky vysoké koncentraci oxidu uhličitého. Další problém v kancelářích a dalších klimatizovaných prostorách je usazování bakterií a dalších patogenů uvnitř rozvodů vzduchotechniky. Revize dokáže odhalit kromě technických nedostatků i vrstvy plísní a organického odpadu napadeného bakteriemi, které se tu mohou nashromáždit i po relativně krátké době.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.