Proč je důležité mít na webových stránkách uveden ceník

Není pochyb o tom, že dnes má prakticky každá firma vlastní internetovou stránku, a to bez ohledu na to, zda se jedná o malý rodinný podnik či velkou nadnárodní korporaci. A je to jen pochopitelné – vzhledem k tomu, že potenciální zákazníci dnes hledají prakticky veškeré informace na síti, pak platí, že firma, která tam není, jako by neexistovala. Dalo by se říci, že je to v podstatě nezbytnost, pokud se chce udržet na trhu.

Ovšem jen mít webovou stránku nestačí. Aby plnila svůj účel, tedy lákala nové zákazníky a pomáhala nám udržet si ty stávající, je nutné, aby obsahovala veškeré informace, které by potenciální zákazník mohl potřebovat.

burza4

Jednou z věcí, která by zde neměla chybět, je mimo jiné také ceník Home Partner. Jednoduše řečeno, jedná se o seznam nabízeného zboží či služeb s uvedenými cenami. Mnoho podnikatelů však váhá, zda je skutečně nezbytný. Nestačil by jednoduše katalog?

Zde je potřeba si uvědomit, že ceník má pro zákazníka jednu výhodu: umožňuje mu rychle porovnat ceny nabízených produktů, aniž by musel mezi nimi překlikávat a částky si pamatovat. Díky tomu se může rychle podívat, který z nich je pro něj nejvýhodnější.

A co by měl takový ceník obsahovat? Samozřejmě je to kompletní název daného produktu či služby. Zde platí pravidlo, že nesmí být možná záměna s jiným, byť názvem podobným, zbožím. Tyto názvy by měly být seřazeny podle druhu zboží, a v rámci toho pak abecedně. To zákazníkům umožní rychlou orientaci.

cenik1

U každého z nich pak musí být uvedena jednotková cena, a to jak s DPH, tak bez. Částka musí být uvedena v měně dané země, i když je možné ji uvést ve více měnách. Vždy však musí být jasné, o jakou se jedná.

Díky tomu se zákazníci budou moci snadněji rozhodnout, který z našich produktů si koupí. A to nám pomůže zvýšit zisky, což je koneckonců hlavním cílem. Přeci jen, i zde jsou peníze na prvním místě.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.