Osvěžení v horkých dnech

Kdo by nezatoužil po osvěžení v křišťálově průzračné vodě, které je navíc k dispozici kdykoliv? Ano řeč je o bazénu. Jenže jen málo lidí si uvědomuje, že jen počáteční vysokou vstupní investicí náklady na komfort v podobě vlastního bazénu na zahradě nekončí.

V posledních letech se kvalita našich přírodních stojatých vod rapidně zhoršila.

Průzračná voda

Zatímco ještě před několika lety bylo možné vykoupat se téměř kdekoliv a to po celé léto, aktuálně je situace diametrálně odlišná. Vlivem degradace krajiny a také méně častých srážek se ve stojatých vodách objevují sinice již s příchodem prvních teplých dnů. Přítomnost těchto drobných bakterií má ovšem za následek rapidní snížení kvality vody. Při vyšší koncentraci bakterií ve vodě ovšem může docházet u náchylnějších jedinců ke zdravotním komplikacím, jako jsou ekzémy či nejrůznější forma vyrážek. I z tohoto důvodu dává stále více lidí přednost koupání ve vlastním bazénu, kde je kvalita vody chemicky ošetřena a tudíž zbavena všech bakterií i virů, které by mohly její kvalitu negativně ovlivnit.

Žena u bazénu

Následná péče je nejdůležitější

Aby voda vydržela průzračně čistá po celé léto, je zapotřebí se o ni adekvátním způsobem postarat. Jako základ dobře poslouží bazénová chemie https://www.chlorito.cz/, která je však vhodná spíše pro menší bazény. Na větší plochy už jen bazénová chemie nestačí. Skvělým pomocníkem je v takovém případě písková filtrace, která zbavuje vodu drobných nečistot, které se usadily na vodní hladině, či po stranách či na dně bazénu. Její pořizovací cena je poměrně vysoká, ale zároveň tento účinný pomocník nabízí bezproblémový chod a téměř minimální údržbu. S držbou pak může pomoci i bazénový vysavač, který se stará o nečistoty usazené na stěnách bazénu. Je možné vybírat z poloautomatické či plně automatické varianty. Díky bazénovým vychytávkám se samotná péče o bazén zkrátí přibližně na hodinu týdně.

Ucpaná kanalizace

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.