Dovolená se blíží – připravte se na ni!

Blíží se čas dovolených. Někdo se na ni těší, jiný ji proklíná. Může to být s podivem, ale bohužel existují i lidé, kteří dovolenou neplánují, nechtějí, nesnášejí, neumí si ji vlastně užít. A to buď proto, že nestíhají neustále svou práci a domnívají se, že dovolenou nepotřebují, anebo jsou lidé, kteří vlastně nevědí, co by o dovolené měli dělat. Zpravidla jsou to ti, kteří nepěstují žádné koníčky, svůj život vlastně jen přežívají a nikoliv prožívají.
Vy se na dovolenou těšíte?
tropická pláž
Plánujete ji s předstihem anebo se dokážete rozhodnout ze dne na den a máte to štěstí, že zaměstnavatel vám vyjde vstříc a dovolenou vám poskytne? Nebo pracujete tzv. „sami na sebe“, takže nemáte problém odjet na dovolenou kdy se vám zrovna zachce?
Oba typy mají jednu společnou věc, a to, že se na dovolenou těší. Vědí, že dovolená je životně důležitá! Člověk potřebuje vypnout a zrelaxovat svou duši, své tělo a kde jinde, než na dovolené?
batohy na kufrech
Je dobré před dovolenou alespoň zčásti probrat své věci, zdali vám ještě budou postačovat plavky, které „jedete“ již třetí sezónu a včas zakoupit nové. Vytáhněte svá zavazadla, prohlédněte, zda jsou stále vhodné k přepravě, zda kufry mají vše co mít mají, zámky fungují, obal je nepoškozený. V případě potřeby včas zakupte nové kufry či nová zavazadla. Možná vám letos přibude na dovolenou vaše děťátko, je potřeba již teď naplánovat vše, co malé dítě bude potřebovat. A že toho je dost! Plínky, lahve, lehátko, kočárek, náhradní deky, hračky, ale i doklady pro cestování. Nezapomeňte na případné léky, asi nezbytný mobil, nabíječku, power banku.
Sedněte si a napište si seznam. Zvláště muži to tak mají a je to chvályhodná činnost. Nyní ještě máte klid na zařízení např. cestovního pojištění, výměnu peněz, i když leckdy již ani není třeba peníze měnit. Jsme vybaveni bankovními kartami, které umožňují výběr v hotovosti i v cizině nebo je jimi možno v cizině platit. Tak ještě pojištění auta, pakli-že necestujete letadlem. V případě cesty letadlem již dnes odpadají historické doprovodné cesty příbuznými, kteří nás v časných ranních hodinách vozili na letiště, aby pro nás pak v den příletu opět přijeli.
Dnes už léta fungují záchytná parkoviště, kde své auto můžete „ubytovat“ po dobu celé vaší dovolené za rozumný poplatek.
pruhovaná deka
Takže – nachystejte seznam, co budete nezbytně potřebovat na svou dovolenou, zkontrolujte doklady, svůj šatník, přikupte nové opalovací krémíčky s dostatečným faktorem a už se jen těšte na vaši vysněnou dovolenou.

Tajemné hory

© 2020 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.