Doma číhá nebezpečí


Ano, některá rizika venku jsou opravdu reálná, třeba dopravní nehody se dějí často a není to nic, čeho by se člověk chtěl zúčastnit. Technické závady vedoucí k úrazům se také dějí. Přesto ale naše země patří mezi deset nejbezpečnějších států světa. Pokud se tedy my bojíme ven, proč se v daleko nebezpečnějších státech procházejí venku? Protože doma taky není bezpečno!
prší do bazénu.jpg

Většina dětských úrazů se děje doma. I tak otřesný čin, kterým znásilnění bezpochyby je, se stává většinou mezi čtyřmi domácími stěnami, anebo na známém místě, od známého člověka. Stereotypní představa úchyláka vyskakujícího z temného keře není příliš obvyklá. Domácí násilí, jev, kterým je ohroženo velké množství žen i mužů, se taky, jak již název napovídá, odehrává ve skrytu od ostatních. Nejhorší alkoholici také pijí většinu alkoholu doma. Ano – největším nebezpečím nám jsou ostatní lidi a jejich konání.
pojistky elektřiny.jpg

S tím souvisí i další kategorie věcí, která nás doma ohrožuje. Elektřina je hlavním příkladem. Fén spadený do vany, vidlička strčená do zásuvky malým dítětem mívají tragické následky. Jestli bydlíte v domku s bazénem, přiotrávit se můžete i tam, pokud nekontrolujete správné hodnoty. Pokud máte spotřebiče na plyn karmu, sporák, je třeba nezanedbávat pravidelné prohlídky. Nezapomínejte pravidelně zvát kominíka! Otrava oxidem uhelnatým je o to zákeřnější, že jej necítíte. Měřiče jeho hladiny ve vzduchu stojí pár korun, je dobré si jej pořídit. Byly zaznamenány případy zdánlivě zdravých lidí, kteří z ničeho nic začali chřadnou a nakonec, bez zjevné příčiny nepřežili. Viník? Plíseň.
bota nad slupkou.jpg

Další nebezpečí, které je s domovem spojeno, je pasivita. Kdo sedí doma a sleduje televizi, nehýbe se, nemá aktivitu, škodí jen sám sobě. Jak po psychické, tak po tělesné stránce. Vede to k rychlejší ztrátě zdraví, a to opravdu bezpečné není!

Nezbývá než říci – hurá ven z domovů do přírody, na čerstvý vzduch. Bude vám lépe a velké nebezpečí nehrozí!

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.