Češi touží po vlastním bydlení

Když se řekne domov, málokomu jako první naskočí vybavení a prostory bytu či domu. I když i ty jsou hodně důležité.Domov je tehdy, když jej obývají, ve společné domácnosti lidé, kteří jsou spojeni láskou, společnými plány a závazky. Někdy to ale nefunguje a pak ani nejluxusnější vybavení a zajímavá lokalizace bytu či domu, domov nevytvoří a jeho obyvatelé trpí pocity osamělosti, strachu a deprese.! /týrané ženy, děti, zelené vdovy/

Může to platit i obráceně- podle výzkumů souvisí dobré bydlení, do jisté míry, s životním štěstím. Lidé, kteří jsou spokojeni se svým bydlením, mají lepší vztahy se svými partnery, rodinou a méně cítí stres.
moderní bytový dům
Podle ředitele Ekonomických staveb Davida Mencla je u klientů pro „dobré bydlení“ důležité:
 98% si přeje nemovitost vlastnit /z toho 82% rodinný dům/
65% by rádo bydlelo v přírodě nebo mělo zahradu
49% upřednostňuje vhodnou lokalitu
43% hodnotí občanskou vybavenost
34%je pro ně důležitý dojezdový čas do práce/u mladých do 29 let je to priorita/
27%chce mít dobré sousedy
klíče na dlani
Dále mladé rodiny, svobodné páry nebo jednotlivci si často pořizují byt ve městě, v pozdějším věku spíše touží po rodinném domku. Vysněný dům by měl mít venkovní posezení, velkou zahradu,(nebo v okolí přírodu) úsporné vytápění a bazén.

Realita je v ČR ale taková, že rodinný dům, v osobním vlastnictví, má pouze 27% Čechů! Loni, na koupi nového bytu o velikosti 70m2, potřebovali Češi 10,9 průměrného ročního platu! Mezi 16 porovnávanými evropskými zeměmi to bylo nejvíce. Nejdostupnější bydlení bylo v Nizozemí-4,4 platy a v Německu 4,7 průměrného ročního platu…
zabydlený obývací pokoj
A pokud již svůj byt či dům vlastníte nebo si budete pořizovat, inspirujte se trendy zajímavostmi-letos už nejsou v interiéru-in-velké prostory a obytná část se opět člení na jasně definované zóny. A co se týká módní podzimní barvy 2017, podle stylistů, je to barva Dark Green-to jsou nejrůznější odstíny tmavě zelené, které se skvěle doplňují s přírodními materiály (dřevem, kůží, mramorem), ale i s dalšími prvky jako je samet, mosaz, ozdobné prošívání a čalounění.

© 2024 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.