Advent a vánoční přípravy v klidu? Jde to!

1.-8. prosince
                Je příjemné zahájit předvánoční povinnosti nějakou kreativní činností. Můžete se pustit například do adventního věnce. Pokud byste se chtěli zaměřit na barevné trendy těchto Vánoc, vězte, že nešlápnete vedle s fialovou, bílou či smetanovou barvou. 4. prosince tedy na den sv. Barbory nezapomeňte nalámat do vázy větvičky, aby stihly do Vánoc rozkvést. Rovněž je nejvyšší čas porozhlédnout se po domácích zásobách a případně dokoupit suroviny nezbytné k pečení cukroví. Rozmyslete si dopředu, kolik druhů budete péct, jaké ořechy a další suroviny budete potřebovat.
vánoční mísa
9.-16. prosince
                Na Vašem adventním věnci hoří již druhá svíčka, na balkoně čeká stromek a vy začínáte s pečením. Zaměřte se na ty druhy, které potřebují odležet, například perníčky či štóla. Vyhraďte si jedno odpoledne pro příjemnou procházku po vánočních trzích a během popíjení svařáku dokupte chybějící ozdoby na stromek, drobné dárky pro příbuzné, případně maličkosti, kterými doladíte vánoční výzdobu bytu. Vybírejte spíš drobnější věci, z přírodních materiálů v univerzálních barvách. Je zde větší naděje, že je uplatníte i v letech příštích.
dekorace na vánoce
17.-23. prosince
 Slepte zbývající druhy cukroví. Vyražte autem na poslední velký nákup a nakupte vše, co budete přes svátky potřebovat a nemusí to být čerstvé. Při této příležitosti zkontrolujte, zda máte doma dostatek svíček a prskavek na stromek. Až děti usnou, pusťte se do balení dárků, na které můžete přidělat jmenovky, které jste nechali vyrobit právě Vaše děti. 23. prosince připevněte stromek do stojánku a rozbalte ho. Ozdobit ho můžete ještě týž den, nebo až 24. prosince dopoledne, pokud je to u Vás doma tradicí. 23. prosince dále upečte vánočku, nachystejte si bramborový salát, do kterého před štedrovečerní večeří přidáte už jen majonézu. Pokud večeříte kapra, můžete ho naporcovat, okořenit a uložit do chladu.
pečené cukroví
24. prosince
                Ráno si dopřejte poklidnou snídani, vánočka, káva a pohádka Vás dostanou do té správné nálady. Pak rozdělte úkoly mezi další členy rodiny. Pokud jsou děti starší, mohou ozdobit stromek, nandat cukroví na talíře či prostřít stůl k večeři. Pokud jsou menší, je asi nejsnazší poslat je s tatínkem na procházku vyhlížet Ježíska. K obědu si dejte jen něco lehkého, třeba bramboračku či vinnou klobásu s pečivem. Nepozorovaně nanoste dárky ke stromečku a uzamkněte dveře. Usmažte kapra či řízky, dokončete salát, hezky se upravte a Vánoce mohou začít.

© 2020 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.