7 tipů, aby kytice ve váze vydržela krásná co nejdéle

1.      Na studenou vodu zapomeňte

Řezané květiny nedávejte do vázy se studenou vodou. Po příchodu domů je rozbalte, nechte pár minut na vzduchu. Následně seřízněte konce stonků čistým nožem, odstraňte přebytečné listy a květy a vložte do vázy s vodou s teplotou kolem 30 ° C. Pokud použijete vodu z vodovodu, nechte ji několik minut odstát, aby z ní zmizely vzduchové bublinky.
bílá váza

2.      Vhodný čas je důležitý

Pokud květy řežete ze své zahrady, vyberte si vhodný čas. Narcisy ani tulipány by neměly být naplno rozkvetlé a měli byste je řezat brzy ráno, když jsou ještě plné vody a nejsou vystaveny teplému slunečnímu záření.

3.      Narcisy jsou speciální

Narcisy jsou kapitola sama o sobě. Dříve, než se rozhodnete je řezat, nasaďte si rukavice. Lepkavá tekutina může podráždit pokožku. Květiny řežte dříve, než se jim zcela otevřou puky. Stonek krátce ponořte do horké vody a následně vložte do vázy s vodou pokojové teploty, nebo něco teplejší. Narcisy nekombinujte s jinými jarními květinami, protože způsobí jejich dřívější vadnutí. Pokud se přece jen nechcete vzdát kombinované kytice, nechte narcisy do dalšího dne v samostatné nádobě, aby se škodlivé látky vyplavily.

4.      Výživa

V květinářství seženete speciální přípravek, který nasypete do vody ve váze a rostliny tak vydrží mnohem déle. Prášek nebo granule se rozpustí a obohatí vodu o výživné látky a dezinfekční přísady, které zabraňují množení škodlivých mikroorganismů. Voda tak nezapáchá a není třeba ji vyměňovat tak často.
tři narcisky

5.      Pomůže černé uhlí

Pokud nejste zastáncem chemie, do vody vložte kousek černého uhlí, stroužek česneku nebo použitý sáček ze zeleného čaje. Tyto tři "babské" rady by jim měly pomoci a prodloužit jejich krásu o pár dní.

6.      Opět řežte

Řezané květiny začnou postupně vadnout. Můžete jim pomoci tak, že stonek opětovně seříznete, vodu vyměníte a umyjete vázu.

7.      Důležité je i prostředí

V prostorách s živými květinami nekuřte, ani vázu nestavte k misce s ovocem. Řezané květiny špatně reagují na etylen, a proto rychleji vadnou.

© 2019 Holotin All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.